Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  6 Березня 2018, 17:03

МІП: Кримськотатарський орнамент увійшов до переліку культурної спадщини України

6 березня 2018 року за участі Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової відбулася прес-конференція на тему: «Внесення кримськотатарського орнаменту Орьнек в перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України».

Розпочинаючи захід, Міністр культури України Євген Нищук зазначив: «В Україні нечасто відбуваються включення об’єктів в національний реєстр України матеріальної і нематеріальної культурної спадщини. Ті елементи, що наявні є в реєстрі практично переходять до Світової спадщини ЮНЕСКО». Він додав, що «зараз ведеться робота над номінаційним досьє кримськотатарського орнаменту Орьнек . Через рік його заплановано подати до Світової спадщини ЮНЕСКО».

Еміне Джапарова запевнила: «Адвокація розвитку культури та мови для кримських татар є ознакою, що Україна не забуває, а продовжує виборювати Крим». «Як Україна буде включена до європейської сім’ї, так кримськотатарські татари очікують, що Україна буде визнавати їх народ корінним. Одним із таких кроків є внесення Орьнеку в перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України», - додала вона.

Нагадуємо, що Міністерство культури України від 12 лютого 2018 року підтримало ініціативу громадської організації «Алєм» зробити надбання корінного народу України ближчим до Європи та включило Кримськотатарський орнамент – ОРЬНЕК до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України (наказ Мінкультури від 12.02.2018 № 105).


Перейти до списку публікацій